Мета: ознайомити учнів із сенсорними системами рівноваги, руху,
дотику, температури, болю; розкрити особливості функціонування цих систем та
значення їх для організму; розвивати вміння порівнювати функції зазначених
систем органів та визначати їх важливість для нормальної життєдіяльності;
розвивати пізнавальний інтерес і навички самостійної роботи; виховувати
переконання про необхідність ведення здорового способу життя.
Матеріали й
обладнання: мультимедійний комплекс,
презентація до уроку; завдання для самостійної роботи учнів (з попередньої теми
«Нюхова та смакова сенсорні системи»); підручник Біологія. 9 клас.; робочий
зошит на друкованій основі
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
учнів
1. Самостійна
робота учнів (за картками)
2.
Експрес-опитування
1.
Що виникає внаслідок потрапляння звукових коливань у зовнішній слуховий прохід? {Коливання барабанної перетинки)
2.
Яка найменша частота звуків, що сприймає вухо людини? (16 Гц)
3.
Куди передається коливання від барабанної перетинки? (На слухові кісточки)
4.
Як називають запалення середнього вуха? (Отит)
5. У
скільки разів підвищується звук коливаннями барабанної перетинки і слухових кісточок? (30-40)
6.Чі всі
рецепторні клітини сприймають коливання різної частоти? (Ні)
7.. На яку частину вуха
передаються коливання від слухових кісточок? (На мембрану овального вікна)
8. Як називається властивість слухової
сенсорної системи знижувати чутливість за тривалої дії певного звуку? (Адаптація)
9. Куди передаються коливання мембрани овального вікна? (На рідину верхнього каналу завитки)
10. Як називається амплітуда звукових коливань? (Звуковий тиск)
11. Які клітини перетворюють коливання
на нервовий імпульс? (Волоскові) ' .
12. Як називається здатність людини визначати положення джерела звуку в просторі? (Бінауральний слух)
1. Вправа «Поміркуйте!» (слайди 1-2)
Текст слайда 1
♦
Чому
деякі люди полюбляють досолювати страву, навіть її не скуштувавши? (Відчуття
смаку відіграє вагому роль у регуляції надходження хімічних речовин до
організму, формуванні апетиту. Людина, організму якої не вистачає йонів Натрію,
вважатиме їжу несолоною.)
♦
Чим
пояснити пристрасть південних народів до гострої їжі? (У спеку знижується
чутливість до гіркого та кислого.)
♦
Чому
кажуть, що голод — кращий кухар?
♦
Чому
людина, щоби краще розрізнити запах, принюхується й робить кілька сильних
вдихів?
Текст слайда 2
♦ Біозадача.
В історичній
мініатюрі В. Пікуля «Запашна симфонія життя» є такий цікавий епізод: до молодої
дівчини залицялися двоє суперників — співак та парфумер. На концерт свого
суперника парфумер приніс великий ко
шик фіалок і поставив на кришку рояля. Співак із ганьбою втікає, бо не може взяти жодної високої ноти. Що добре знав парфумер? (Він
знав, що запах фіалок здатний зруйнувати гармонію голосових зв'язок.)
шик фіалок і поставив на кришку рояля. Співак із ганьбою втікає, бо не може взяти жодної високої ноти. Що добре знав парфумер? (Він
знав, що запах фіалок здатний зруйнувати гармонію голосових зв'язок.)
ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
Учитель. Про що ми будемо говорити на сьогоднішньому
уроці? Дізнаємося в результаті дослідів!
Досліди
1) Посадити учня на стілець, попросити заплющити очі.
Циркулем торкнутися кінчика пальця. Що відчуває учень? А якщо натиснути
сильніше, що ще відчувається?
2) В О. Купріна є цикл оповідань про рибалок. Після
вдалої рибалки, під час святкування, починають вони дивну гру...
Проведемо цю гру.
Учню зав'язують очі, крутять на місці, водять по класу, а
потім просять сказати де знаходиться північ.
3)3аплющте очі та скажіть,чи можете ви описати, де зараз
(у якому положенні) знаходяться ваші руки, ноги, голова.
Учитель. Отже, на
сьогоднішньому уроці ми поговоримо про... (Рівновагу тіла, відчуття дотику,
температури, болю...) (Слайд)
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.
Вестибулярний
апарат
Багато видів діяльності людини пов'язані з рівновагою. Балет, катання
на ковзанах
і лижах, художня гімнастика та інші види спорту вимагають чіткої орієнтації тіла у просторі.
(повідомлення учня — випереджальне домашнє завдання; перегляд
слайдів)
Виконує найважливішу функцію — орієнтацію тіла в
просторі. Анатомічно він пов'язаний із внутрішнім вухом і складається з таких
частин:
а) присінка;
б) трьох півколових каналів (відповідають трьом
вимірам простору — висоті, довжині та ширині).
У стінках епітелію містяться
рецепторні вестибулярні волоскові клітини. Вони бувають циліндричної та
кулястої форми. Волоски вестибулярних рецепторів занурені у драглисту
мембрану, в якій знаходяться кристали кальциту - отоліти, тому вона називається
отолітовою мембраною. У порожнинах півколових
каналів і мішечків міститься рідина — ендолімфа.
Рецептори мішечків реагують на зміну сили тяжіння. Волоскові клітини
збуджуються, якщо зміщується отолітова мембрана.
Коли ми перебуваємо у вертикальному положенні, мембрана
тисне на волоскові клітини й вони згинаються. Згинання волосків приводить до
виникнення нервових імпульсів, які передаються до нервових центрів головного
мозку, де й формуються відчуття про вертикальне положення тіла у просторі. У
разі зміни положення тіла отолітова мембрана розтягує волоски, що також сприяє
виникненню нервових імпульсів, які сигналізують у мозок про зміну
вертикального положення тіла.
Центр рівноваги розташований у довгастому
мозку, і в разі незвичайного положення тіла рефлекторно виникає ряд рухових реакцій, які повертають тіло в нормальне положення.
Запис опорної схеми «Будова вестибулярного апарата» (у
зошити — за слайдом)
2. Рухова сенсорна система
Різні види діяльності потребують високої координації
рухів. Це забезпечує рухова сенсорна система (слайд).
У м'язах, сухожилках містяться рецептори (пропріорецептори), які сигналізують нервову систему про ступінь напруженості м'язових волокон, про положення суглобів і різних частин тіла в просторі. Скорочення м'язів
викликає подразнення рецепторів, імпульси передаються до кори великих півкуль, як наслідок виникає відчуття зміни положення тіла і його
частин. У разі порушення сенсорної системи руху хода стає невпевненою, людина втрачає рівновагу.
У м'язах, сухожилках суглобів містяться рецептори, які
сигналізують нервовій системі про ступінь напруження м'язових волокон, про положення
суглобів і різних частин тіла в просторі, а також відносно інших частин тіла.
За рахунок рухового аналізатора людина навіть за відсутності зору може
виконувати складні висококоординовані рухи. Нервові імпульси від рецепторів
м'язів і сухожилків надходять до ЦНС, підтримують її функціональну активність,
сприяють її розвиткові.
3. Відчуття дотику, температури, болю
Людина може позбавитися зору, слуху, смаку. У разі нежиті
зникає нюх. І тільки одне відчуття ніколи не кидає людину!
Це — дотик! Дивне відчуття!
У зору є око, у
слуху — вухо, у нюху — ніс, у смаку — язик. А за дотик відповідає вся поверхня
тіла людини. Його орган — шкіра.
А скільки інформації дає нам наша шкіра? Скільки порівнянь у нас пов'язане зі шкірним чуттям: ніжний мов шовк, холодний як лід, м'який як оксамит та багато інших. Як функціонують системи, які роблять наші відчуття такими різноманітними та яскравими?
Пригадаємо будову шкіри!
(На слайдах — вправи «Назвіть складові шкіри»)
Вправа «Закінчіть речення»
1. Верхній шар шкіри — ...
2. Головний шар шкіри — ...
3.
Нижній
шар шкіри — ...
4.
Головний
пігмент шкіри — ...
5. Корінь волосини знаходиться в...
6.
У
стрижень волосини відкриваються...
7. У шкірі є залози...
8.
Похідними
шкіри є...
Види рецепторів шкіри: механорецептори (дотику),
терморецептори (холодові, теплові), больові. (Слайд)
Самостійна робота учнів у групах (з підручником, заповнення
таблиці, обговорення результатів)
Активний дотик руки людини — велике диво природи! (Розповідь,
демонстрація слайдів)
Дотикові рецептори сприймають дотик і тиск. На поверхні шкіри їх нараховують близько 500 тис, а на 1
см2 припадає близько 25 рецепторів. Особливо їх багато на долонях і кінчиках пальців. Особливо важливе значення мають ці рецептори для людей, позбавлених зору.
Диски Меркеля — вільні рецептори тактильної чутливості, локалізовані в епідермісі, зокрема,
безволосих ділянках тіла.
Тільця Мейсснера — капсульовані нервові закінчення, наявні в дермі долонь, підошов, губ, повік, є рецепторами тактильної чутливості.
Рецептори стрижня волосини — вільні нервові закінчення навколо волосяних фолікулів, реагують на дотик і
легкі зміщення кореня волосини.
Теплові й холодові рецептори є в неоднаковій кількості та різні за розташуванням. Холодові рецептори розміщені у поверхневих шарах шкіри і
їх значно
більше (250тис), ніж теплових (30 тис), розміщених глибше.
Інформація від терморецепторів шкіри і внутрішніх органів про температуру поверхні тіла через провідні
шляхи надходить до гіпоталамуса, де розміщений центр терморегуляції, і до сомато-сенсорної зони
кори великого
мозку, де формуються температурні
відчуття.
Коли людина потрапляє у середовище з температурою 22—24 °С, то відчуття тепла з'являється тільки тимчасово, а потім ні саме тепло, ні
помірні зміни t вона не відчуває. Цю темп. Зону називають зоною t комфорту. Для оголеної людини вона становить 33-35
градусів С.
•
На
цукрових заводах Нідерландів густоту сиропу робітник визначає, стискуючи двома
пальцями краплину цієї рідини.
•
Збирачі
бавовни вміють на дотик визначити сорт бавовни, її стиглість, добре треновані
руки лікаря — це для нього друга пара очей. Отже, чутливість шкіри рук дуже
висока.
Не можна не згадати про біль. Це
відчуття
сильно впливає на емоційний стан людини. З давніх-давен людство прагне знайти шляхи подолання болю. Найчастіше це відчуття попереджає нас про небезпеку, сигналізує
про захворювання і руйнації у нашому організмі.
Больові рецептори розкидані по всьому тілу, на 1 см2
припадає до 100 рецепторів.
Нейрохірурги під час операцій на головному мозку під місцевим знеболюванням установили, що електричне чи механічне подразнення різних ділянок кори великого мозку спричинює різноманітні відчуття, за винятком
больового. Біль — це єдине відчуття, яке формується за межами кори великого мозку.
Існує дві теорії болю.
1. Теорія специфічності. Існують специфічні больові рецептори з відповідними провідними
шляхами і центрами.
2.
Теорія інтенсивності. Будь-які больові рецептори можуть сигналізувати
про біль за умови значної частоти
подразнення.
V. Узагальнення і систематизація
знань
1.Дати відповіді на запитання:
♦
Космонавтам,
які опинилися в умовах невагомості, спочатку здається, що вони перевернулися
донизу головою. Поясніть чому?
♦
Як
ви гадаєте, чому слова «вестибюль» і «вестибулярний апарат» мають спільний
корінь?
♦
Чому
в китів півколові канали недорозвинені?
2.
У разі тривалих і сильних подразнень вестибулярного апарату
збудження передається на нервові центри, що регулюють
діяльність внутрішніх органів. При цьому виникають рефлекторні реакції, що погіршують стан організму
(з'являється нудота, збліднення, запаморочення, м'язова слабкість, прискорене дихання). Це вестибулярно-вегетативні рефлекси закачування, або так звана морська хвороба.
Спеціальними тренуваннями можна знизити чутливість вестибулярного апарату і запобігти закачуванню.
Цьому
сприяють фізичні вправи, пов'язані з різними обертаннями, швидкими поворотами.
♦
Де
містяться рецептори системи? ( пропріорецептори)
♦
Який
шлях нервового імпульсу?
Самостійна робота учнів з підручником, складання схеми
3.


Соматичний
|


Поверхневий Глибокий (від м'язів, кісток,суглобів)
4. Проблемна
ситуація
У своєму оповіданні Вольтер заздрить героєві, людині із
Сиріусу, у якого було 72 органи чуття. Чи варто заздрити сиріусянину?
5.Механізм роботи сенсорних систем. (Слайд)
6. Значення сенсорних систем. (Слайд)
VІ. Домашнє завдання
♦
Опрацювати
§ 75 підручника.
♦
Підготуватися
до узагальнення теми «Сприйняття інформації. Сенсорні системи» (повторити §
68-74).
♦
Виконати
тестові вправи в зошиті, с. 91-92.
Пізнавальне завдання. Як називають явище, коли людина втрачає больову чутливість? (Аналгезія)
Є люди, які не відчувають ані температури, ані болю. З історії відомий
епізод: римський герой Гай Муцій
Сцевола спалив свою руку в багатті, щоб довести любов до вітчизни. Як називається захворювання спинного мозку, коли випадає больова і температурна чутливість? (Сирингомієлія)
Що таке відчуття кінетозу? Де воно
формується? (Кінетоз — це відчуття закачування, формується у гіпоталамусі)
Що таке фантомний біль? (Відчуття
болю в ампутованій кінцівці)
Підготуватись до
узагальнюючого уроку
Використана
література
1.
Журнал
«Біологія», №16-18, 2008 р.
2.
Сало
Т.О. Навчальний посібник, 9 клас, Біологія людини. Харків, 2003 р.
3.
Михайлюк
Т.О. Біологія в запитаннях та відповідях. Харків, 2007 р.
4.
Новикова
Н.І. Людина та її здоров’я. 8 клас. «Астон», Тернопіль, 2001 р.
5.
Навчальний
посібник з анатомії та фізіології людини. Львів, 2003 р.
Немає коментарів:
Дописати коментар